24 listopad 2021

Wiedeński czar operetki: Niezapomniane Melodie Wiednia - Gala operetkowa

kupbilecik24.pl / Wiedeński czar operetki: Niezapomniane Melodie Wiednia - Gala operetkowa
Zapraszamy 23 stycznia 2022 roku do SAPIK Sala Kina Wolność, Szczecinek, ul. Wyszyńskiego 65.
REKLAMA
data: 2022-01-23 17:00
miejsce: SAPIK Sala Kina Wolność, Szczecinek, ul. Wyszyńskiego 65
bilety: KUP BILET
 

Nasi wspaniali artyści przeniosą Państwa w krainę radości i wielkich wzruszeń. Cudowny świat operetki i musicalu przepełni spotkanie z melodiami Wiednia. Wspaniałe suknie, panie uwodzące panów, namiętność, flirty, pocałunki... Przepiękne głosy... Przepiękny koncert. Muzyka, związana z naddunajską stolicą, zwłaszcza ta przełomu wieków XIX i XX nieodmiennie nas porywa i zachwyca. Jak to się stało, że Wiedeń wytworzył wokół siebie tak niepowtarzalną, niezwykłą aurę muzyczną?Tajemnica tkwi w złożoności stylistycznej tej muzyki, bo znajdujemy w niej elementy zarówno włoskiej kantyleny, jak i madziarskiej witalności, słowiańskiego sentymentalizmu i wiedeńskiej wytworności, elegancji, trudnego do nazwania wiedeńskiego esprit. Jednak przede wszystkim wytłumaczenia tego zjawiska należy szukać w samej naturze Wiedeńczyków, którzy nigdy nie tracili kontaktu z muzyką. Nawet w czasach klęsk i pożogi nie lubili się zbyt długo smucić, zawsze oczekując od swoich twórców muzyki lekkiej i przyjemnej w najlepszym artystycznym ujęciu. Muzyczna atmosfera Wiednia oddziaływała na przełomie XIX i XX wieku na twórców całej Europy - przeważnie Czechów, Węgrów, Francuzów, Niemców oraz kompozytorów innych nacji. Kompozytorzy meldowali się w Wiedniu, którego teatry stawały się z czasem ich domem a oni zdobywali uznanie i miłość publiczności tworząc "muzyczny klan" wypowiadający się w swojej sztuce w jednolitym wiedeńskim stylu. Ośmielając się przypuszczać, że sympatie muzyczne naszej wspanialej, współczesnej publiczności nie odbiegają daleko od tych sprzed wieku, proponujemy na ten wieczór koncert w wykonaniu znakomitych artystów scen muzycznych Łodzi, Warszawy i Karagandy.

Wiedeńskiej operetki czar.. Koncert jest złożony z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów, od upajających walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołego teatru muzycznego oraz wirtuozowskie miniatury skrzypcowe. "NIEZAPOMNIANE MELODIE WIEDNIA" Ten repertuar jest gwarancją satysfakcji widzów! Serdecznie zapraszamy!

Wykonawcy:
Jolanta Bobras - sopran,
Anna Kutkowska-Kass - sopran kolorturowy,
Elena Lomonossova (Kazachstan)- sopran koloraturowy,
Romuald Spychalski - tenor

Wykonawcy wystąpią z towarzyszeniem zespołu ukraińskiego pianisty związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi Tarasa HLUSHKO:
Taras Hlushko (Ukraina)- fortepian, kierownictwo muzyczne.
Dominika Sznajder - skrzypce,
Robert Stefański-klarnet,
Prowadzenie koncertu: dziennikarka radiowa - Krystyna Pietranek-Kulis

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Wiedeński czar operetki: Niezapomniane Melodie Wiednia
artyści:
Jolanta Bobras, Anna Kutkowska-Kass, Elena Lomonossova, Romuald Spychalski
Cudowny świat operetki i musicalu przepełni spotkanie z melodiami Wiednia. Wspaniałe suknie, panie uwodzące panów, namiętność, flirty, pocałunki... Przepiękne głosy... Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinku