18 listopad 2022

Dalej już nie pojechał … podróż nieuczciwemu Ukraińcowi udaremnili szczecineccy policjanci

zdjęcie: Dalej już nie pojechał … podróż nieuczciwemu Ukraińcowi udaremnili szczecineccy policjanci / pixabay/2634168
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy, który ukradł pieniądze należące do kierowcy, z którym wracał, z pracy w Belgii. Policjanci ze Szczecinka ujawnili, że nieuczciwy mężczyzna nie tylko to miał na sumieniu. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem, ale nim to zrobi, odbędzie karę pozbawienia wolności, której dotychczas unikał
REKLAMA

Policjanci ze Szczecinka zostali poinformowani, że podczas przesiadki pasażerów z jednego samochodu do drugiego, jeden z pasażerów ukradł pieniądze w kwocie 1600 zł. Jak ustalili policjanci, kierowca schował pieniądze w schowku. Wskazany przez zgłaszającego mężczyzna na początku nie przyznawał się do zarzucanego mu czynu, ale policjanci po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach odkryli coś innego. 44- letni obywatel Ukrainy ukrywał się przed polskimi organami ścigania, gdyż miał na swoim koncie do odbycia karę więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do szczecineckiej jednostki, gdzie policjanci ujawnili w jednym z butów, a dokładnie w skarpecie skradzione pieniądze. Co więcej, podczas przeszukania bagażu należącego do mężczyzny, policjanci ujawnili niewielkie ilości amfetaminy i marihuany.

44-letni mężczyzna nie ukończył swojej podróży, tak jak to sobie zaplanował. Najbliższe dni spędzi w zakładzie karnym. Odpowie również przed sądem za swoje czyny, za kradzież i posiadanie narkotyków grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Szczecinek
0.8°C
wschód słońca: 07:45
zachód słońca: 16:26
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Szczecinku

kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
SAPIK Sala Kina Wolność,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 18:00
miejsce
SAPIK Sala Kina Wolność,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
SAPIK Sala Kina Wolność,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-13 19:00
miejsce
SAPIK Sala Kina Wolność,...
wstęp biletowany